בריאות ורפואה יחסים כללי

גלולת אלה

גלולת אלה

גלולת אלה היא גלולת חירום שתפקידה הוא מניעת היריון לאחר שקוימו יחסי מין לא מוגנים או לחילופין אם אירעה תקלה בעת השימוש באמצעי המניעה הקונבנציונאליים כמו קונדום שנקרע או אי לקיחת הכדור היומי עקב טעות אנוש.

מה התפקיד של גלולת אלה

גלולת אלה עוזרת לאישה בדיוק במקום שבו היא זקוקה לעזרה וזאת כדי למנוע היריון לא רצוי ולא מתוכנן . בימים הקודמים לביוץ, הסיכוי להיקלט להיריון הוא מאד גבוה ולכן נטילת גלולת אלה בזמן היא נושא אקוטי.

גלולת אלה מונעת או מעכבת את הגעתה של הביצית מהשחלה כדי שהזרע הממתין בשחלות לא יפרה אותה וייצור היריון. רק בשלב מאוחר יותר אם הכול תקין ולא נוצר היריון, תשתחרר הביצית והמחזור החודשי יופיע לאחר מכן.

נטילת גלולת אלה

חשוב ליטול את גלולת אלה במועד הקרוב ביותר לשעת קיום יחסי המין ולא יאוחר מחמישה ימים לאחר מכן . גלולת אלה שתילקח במועד מאוחר יותר לא תהיה אפקטיבית לאור הזמן שחלף וקיים חשש שהביצית תשתחרר בהתאם לתהליך הביולוגי ועלול להיווצר היריון.

אפיונים של גלולת אלה

  • השימוש בה אפשרי בכל עת לאורך המחזור החודש.
  • מותאמת לנשים בגיל הפוריות.

הימים בהם מקיימים יחסי מין

שיטת הימים הבטוחים הוכיחה פעם אחר פעם שהיא לא בטוחה. אישה יכולה להיקלט להיריון אפילו בימי המחזור החודשי . חשוב לדעת זאת, כדי לא לבצע טעויות ולא לקחת סיכונים מיותרים.

רכישת גלולת אלה

את גלולת אלה אפשר לרכוש ללא צורך במרשם רופא, בבתי המרקחת ברחבי הארץ. חשוב להשתמש בגלולה זו רק באמת בשעת חירום ולא להיכנס לרוטינה בה לוקחים גלולה זו בכל פעם שמקיימים יחסים בלתי מוגנים.

שימוש באמצעי מניעה באופן קבוע

כדי למנוע את המצבים שבהם יש צורך בגלולת חירום, מומלץ להשתמש באופן קבוע באחד מאמצעי המניעה המוכרים. נטילת גלולה יומית למניעת היריון, שימוש בקונדומים, שימוש בטבעת או שימוש במדבקות.

ההיצע הוא נרחב ובני הזוג יחלטו מהי הדרך הנוחה להם ביותר כדי להיערך לנושא זה כראוי כך שלא יוצר מצב שבו האישה תיקלט להיריון בזמן שאינו מתאים.

תגיות

פרסום באתר: