בריאות ורפואה

הימים שאחרי הקורונה – על שיקום וחזרה לשגרה

מה יהיה אחרי שהקורונה תחלוף מהעולם? אז נצטרף לאסוף את השברים, לאחות את הפצע, להשתקם ולחזור לשגרה. נזקי הקורונה הם רבים, נראה שטרם הספקנו למנות את כולם, אך חלקם כבר כאן, בולטים לעין ודורשים מענה. ההסתגרות בבית, הריחוק החברתי, החל"ת והמצב הכלכלי הובילו לפגיעה במצב הבריאותי, הגופני והקוגניטיבי של אנשים רבים, מבוגרים וצעירים. Restart Therapy המומחים לשיקום ביתי, משתפים במאמר הבא, מהו למעשה שיקום פוסט קורונה, למי זה מתאים? ואיך ניתן לחזור לשגרה?

 

שיקום בית למחלימי קורונה

קיימים כבר לא מעט מחקרים שמצביעים על כך שאנשים שהחלימו מקורונה עלולים לסבול ממגוון רחב של תופעות כגון קשיי נשימה, ירידה בתפקוד הקוגניטיבי, חולשה ועייפות. טיפולי פיזיותרפיה וריפוי בעיסוק יכולים לעזור לכם לשפר כוח שריר, לשפר את החשיבה והזיכרון, להתחזק ולשפר את הסיבולת שלכם ולהתאים את סביבת העבודה והמחייה למצב החדש.

הבחירה בשיקום בית היא הבחירה האולטימטיבית בתקופת הקורונה. שיקום בית ידוע ביתרונותיו בזכות העובדה שהוא מפחית את החשיפה לזיהומים ומחלות, ביחס לשיקום במוסד או מכון בו אתה חשוף למטפלים ולמטופלים רבים אחרים. מה גם, ששיקום וטיפול בבית, כלומר בסביבה הטבעית בה האדם חי, מאפשר התייחסות מדויקת ויעילה יותר לצרכים ולקשיים של המטופל.

אנחנו ב Restart Therapy מתמחים בשיקום ביתי פרטי בבית הלקוח, צוות המטפלים שלנו בפריסה ארצית מאפשר מגוון רחב של טיפולים וביניהם טיפולי פיזיותרפיה פרטיים בנתניה בתל אביב, חיפה, נהריה, ראשון לציון אשדוד ובאזורים נוספים ברחבי הארץ. טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, קלינאית תקשורת ואף ייעוץ תזונתי של דיאטנית קלינית הם חלק מהשירותים שאנו מציעים.

 

שיקום רב מקצועי – מענה לכל בעיה

בשנה האחרונה טיפלנו במאות אנשים שנזקקו לשיקום בית, באופן ישיר או עקיף, בעקבות הקורונה. למעשה, בשנה האחרונה קיבלנו פניות רבות בעקבות ירידה תפקודית, קושי בהליכה, בעיות זיכרון, עלייה במשקל, חולשה, מצב רוח ירוד ועוד. רוב רובם של האנשים האלה, מעולם לא חלו בקורונה, אך נראה שהקורונה והמציאות החדשה שהיא הכתיבה- הם אלו שהובילו למצב הזה.

כל אדם שחש בשינוי או ירידה בתפקוד היומיומי שלו זכאי לשיקום. שיקום הוא שם כולל למגוון של טיפולים שמטרתם להחזיר אותך למצב הקודם לפציעה, המחלה, האשפוז שעברת. הקורונה הוכיחה לכולנו, שלא צריך להיפצע או להיות חולה, כדי לחוות ירידה בתפקוד היומיומי. גילינו מה עלולות להיות התוצאות ההרסניות של ריחוק חברתי, שהייה ממושכת בבית, העדר עבודה ועיסוקי פנאי. עם זאת, חשוב לדעת ששיקום הוא הפתרון. הפוטנציאל השיקומי במצב כזה הוא רב, מאחר שלמעשה אין מדובר בפתולוגיה כלשהי שהובילה למצב הנוכחי, אנו נוטים להאמין שמדובר במצב הפיך. אנחנו בRestart Therapy מאמינים שהקורונה תחלוף, כולנו נחזור לאט לשגרה של עבודה, חברה ומשפחה והרבה מהתופעות שאנו חווים כעת ייעלמו כלא היו. עם זאת, ייתכן מאוד שאנשים מסוימים יזדקקו לעזרה של אנשי מקצוע כדי לחזור לעצמם, ולשם כך בדיוק אנחנו כאן.

 

אנחנו מזמינים אתכם להתייעצות טלפונית ללא עלות וללא התחייבות עם איש מקצוע בטלפון שמספרו 077-9966400 בכל שאלה או בעיה שקשורה בנושא. למידע נוסף בנוגע לשיקום בגיל המבוגר, טיפולים קוגניטיביים, ייעוץ תזונתי ועוד, אתם מוזמנים להיכנס לאתר שלנו www.restart-therapy.co.il

דילוג לתוכן