יחסים כללי

כל הסיבות לקחת חלק במסגרת כמו קבוצות תמיכה להורים

קבוצות תמיכה להורים

כל מי שיש לו ילד הסובל מבעיות של קשב וריכוז, לקויות למידה וכדומה, יודע היטב שלא מדובר על התמודדות פשוטה. אומנם זה נכון שיש הבדל בין הורים לילדים שפשוט כותבים עם שגיאות כתיב ובין הורים לילדים עם בעיות מורכב יותר, אך בשני המקרים אנחנו נדרשים לתמוך בילדים. ככל שהבעיה שממנה הילדים סובלים מורכבת יותר כך ההתמודדות שלנו כהורים הולכת ונהייה קשה יותר. לכן קבוצות תמיכה להורים זו בחירה נכונה שלא כדאי לוותר עליה, כי גם לכם, כהורים, מגיע לקבל תמיכה ועזרה מקצועית. קבוצות של תמיכה להורים יכולות להתאים לכם בין אם מדובר על הילד הראשון שלכם ובין אם מדובר על הילד השלישי כי בכל שלב בחיים תמיכה מקצועית יכולה לסייע.

איזה קבוצות תמיכה להורים יכולות להתאים לכם?

אם תבדקו לרגע את השטח אתם תראו שהיום יש לא מעט קבוצות תמיכה להורים שמיועדות להורים לילדים עם תסמונות וקשיים שונים. עם זאת, לא בכל קבוצה שמיועדת לתמיכה בהורים באמת תוכלו להרגיש בנוח ולכן כדאי יהיה לבדוק לאיפה אתם פונים. מומלץ לברר פרטים שונים כמו:

  • איפה מתקיימים מפגשי הקבוצה? מתי? וכמה זמן הם נמשכים?
  • מיהם ההורים האחרים? כמה משתתפים יש בקבוצה?
  • האם הקבוצה מועברת בחינם ובצורה התנדבותית או בתשלום?

והדבר הכי חשוב: מי מעביר את קבוצת התמיכה להורים שבה אתם רוצים לקחת חלק? כיוון שיש היום הרבה קבוצות תמיכה להורים לא קל לבחור את הקבוצה המתאימה לכם ביותר אך בהחלט שווה להשקיע בבחירה ולברר כמה שיותר פרטים.

כלים פרקטיים לשיפור חיי היום יום

אם עדיין יש לכם דילמה האם כדאי יהיה לקחת חלק בקבוצת תמיכה כזאת או לא, כדאי שתדעו שהקבוצה תוכל לעזור לכם לא רק ברמה הרגשית אלא גם ברמה הפרקטית. בקבוצה כזאת בדרך כלל תקבלו כלים פרקטיים שיעזרו לכם לתמוך ולסייע לילדים שלכם בצורה יעילה יותר ולכן זה חשוב. את פירות ההשקעה שלכם תוכלו להרגיש מהר מאוד בבית כי בדרך כלל הילדים יגיבו בצורה נפלאה לשינוי שאתם עוברים ולתמיכה שאתם נותנים להם.

פרסום באתר: