בעלי מקצוע כלכלה ועסקים כללי

איתור כספים אבודים – מודעות הציבור

איתור כספים אבודים

המושג "איתור כספים אבודים" נכנס לתודעה הציבורית רק לאחרונה, עם יצירת תכניות ממשלתיות אשר המטרה שלהן היתה לסייע לכל אזרח לאתר כספים ששייכים לו, ואולי לא ידע על קיומם. נתוני המשרדים הממשלתיים השונים מעידים על מיליארדי שקלים אשר שוכבים אצל הגופים הפיננסיים השונים ללא דורש, מה שאומר שמאות אלפי ישראלים כלל לא יודעים על סכומי כסף משמעותיים ששייכים להם והם יכולים לקבל.

לכן, יצרה הממשלה מערכת איתור כספים אבודים אשר מאפשרת לכל אחד לדעת על כל הכספים הרשומים על שמו, וכן כספים על שם של נפטר (כמובן, במידה ולמבקש יש את ההרשאה המתאימה לכך). מאז שנכנסה המערכת לפעולה מיליוני כספים הועברו לחשבונות הבנק של המבקשים השונים, וניכר בהחלט כי התכנית עובדת.

מודעות הציבור

אחד השינויים המהותיים והחשובים שיצרה תכנית איתור כספים אבודים אצל הציבור הינו המודעות. בעבר רבים לא ידעו בכלל על הכספים שלהם הקיימים אצל הגופים השונים, בין אם כהפקדות ממעסיקים, תכניות חסכון ישנות שתפחו עם השנים ועוד. המודעות הזו היא חשובה מאוד. מדובר בסכומים משמעותיים של כסף אשר יכולים לסייע למשפחות רבות, לאנשים אשר יצאו לפנסיה ובכלל, יכולים ליצור שינוי של ממש במבנה הפיננסי של רבים מהציבור הישראלי. לכן לכל אחד היום כדאי לבצע בדיקה כזו ולבחון האם יש כספים נוספים שלו המופקדים בתכניות שונות ולמשוך אותם לשימושו העצמי או להפקדה בחסכונות או השקעות שונות.

כיצד ניתן לבצע איתור כספים אבודים?

לבצע איתור כספים אבודים היום זה עניין קל ופשוט מאוד. נכנסים לאתר הממשלתי, מזינים את הפרטים ומקבלים את כל המידע. היום יש גם סוכנויות שמבצעות זאת עבור לקוחות המתקשים לעבוד עם מערכות ממוחשבות, אך לפני שפונים אל סוכנות כזו חשוב לוודא כי מדובר באנשי מקצוע אמינים ומורשים שאתם יכולים לסמוך עליהם ולאפשר להם לבצע עבורכם את איתור הכספים ללא כל חשש.

אז למה אתם מחכים? אם אתם רוצים להיות בטוחים כי אתם מודעים לכל הכספים שלכם, או של בני משפחה קרובים, התחילו עוד היום לבצע איתור כספים אבודים ותמצאו את כל המידע.

דילוג לתוכן