כלכלה ועסקים כללי

נשות עסקים – לא פחות טובות מהגברים

אשת עסקים

בשנת 2015 נשאל ראש ממשלת קנדה, ג'סטין טרודו, מדוע מחצית מחברי הקבינט הן נשים ותשובתו הייתה "כי אנחנו בשנת 2015". תשובה קצרה זו מצביעה על השינוי שהעולם שלנו עבר, אך לצערנו לא תמיד היישום שלו בא לידי ביטוי. בשנים האחרונות אפשר לראות כי יותר ויותר מנהלים ומנכ"לים מבינים כי נשות עסקים מביאים איתן יתרונות רבים לעומת אלו הגברים.

האם זה נכון להגיד כי נשות עסקים טובות יותר מהגברים?

בעולם מתוקן אמרה זו אינה צריכה לעלות ובוודאי שאין למדוד אישה מול גבר כדי לענות עליה. נכון יותר להגיד כי ישנן נשים רבות שמתנהלות באופן מצוין בעסקים וזאת לעומת גברים אשר אינם מתנהלים בצורה טובה. עם כל הנאמר וההבהרה החשובה, עדיין קשה יותר להיות אשת עסקים לעומת גבר בעולם העסקי.

להיות אשת עסקים בעולם שתומך בגברים

גם היום, כמעט חמש שנים מאז אמירתו של טרודו, עדיין אפשר לראות כי קשה יותר להיות אשת עסקים לעומת איש עסקים. הסיבות לכך טמונות בכך שעל אף שהתקדמנו, רבים ורבות מאיתנו עדיין שקועים בתפיסות קודמות. בתפיסות שאומרות כי על האישה לנהל את הבית והמשפחה ויותר מכך, תפיסות אשר יוצאות מנקודת הנחה כי לאישה באופן אוטומטי יהיה טוב יותר אם תהיה אמא ונשואה (וכאן חשוב לציין כי אין נכון או לא נכון וכל אחת צריכה לבצע את הבחירה הנכונה עבורה).

היתרונות של הנשים בעולם העסקי

נשים אשר בוחרות להיות נשות עסקים מביאות איתן לא פעם מוטיבציה גבוהה בהשוואה לגברים רבים. הן יודעות כי הן עשויות להיתקל בהרמת גבה, שאלות ולא פעם בניכור ועל כן באות מראש עם כוונה להצליח, למרות המכשולים. כל מי שיוצא לדרך עם מוטיבציה גבוהה עשוי לצלוח הצלחה גדולה אך נשים יודעות מראש כי הן זקוקות לה ולכן מכינות עצמן גם להתמודדות מול המכשולים.

בנוסף לכל אלה, אשת עסקים תהיה לרוב בעלת אינטואיציה גבוהה, יכולת הקשבה לסביבה ותצליח לרתום את האנשים סביבה להצלחה משותפת. אלו תכונות שנחשבות לנשיות יותר ומאפשרות לנשים להיות לא פחות טובות מהגברים ואף יותר מהם.

תגיות