כלכלה ועסקים כללי

הר הכסף 2

הר הכסף 2

הר הכסף 2 הינו שם של תכנית ממשלתית אשר המטרה שלה הינה איתור חשבונות בנק ופקדונות ללא תנועה. מדובר בתכנית אשר נכנסה בשנים האחרונות ומאפשרת לכל אזרח במדינת ישראל לאתר בקלות רבה חשבונות בנק או פקדונות ללא תנועה, ומאפשר לעבוד באתר הר הכסף 2 אשר עד אז התרכז רק במידע על חסכונות פנסיוניים ופוליסות ביטוחי חיים כך שהיום ניתן למצוא הרבה יותר מידע, ואת הכל במקום אחד.

השימוש בהר הכסף 2 הוא ללא עלות ופתוח לכל אזרח, והשימוש בו הוא קל, פשוט ונוח במיוחד.

מהו חשבון ללא תנועה?

חשבון ללא תנועה הינו חשבון בנק עובר ושב בו לא בוצעה פעולה של בעל החשבון במהלך תקופה של עשרה חודשים לפחות, וכאשר הבנק ניסה ליצור קשר עם בעל החשבון הוא לא הצליח לבצע זאת במשך חודשיים לפחות. חשבון כזה נקרא חשבון ללא תנועה ולעיתים יש בחשבונות הללו כספים אשר בעלי החשבון כלל לא מודעים אליהם.

מהו פקדון ללא תנועה?

פקדון ללא תנועה הוא פקדון אשר הגיע מועד הפרעון שלו, והבנק לא מצליח במשך חודשיים ליצור קשר עם בעלי הפיקדון כך שיחליטו האם להמשיך להפעיל אותו או למשוך ממנו את הכספים שלהם.

כיצד נוצרים חשבונות או פקדונות ללא תנועה?

חשבונות בנק או פקדונות ללא תנועה יכולים להיווצר במקרים רבים. לדוגמא, תושבים שעזבו את הארץ ושכחו לסגור חשבון ישן, תכניות חסכון או פקדונות שנפתחו על ידי הורים לילדים שלהם והילדים לא מודעים לכך, חשבונות בנק אשר נפתחו על ידי צעירים ולא נסגרו לאחר המעבר לבנק אחר או אפילו חשבונות או פקדונות של אנשים שנפטרו ובני המשפחה לא מודעים אליהם.

המקרים הללו יכולים להוביל לסכומי כסף משמעותיים אשר שייכים לאנשים שכלל לא מודעים לקיומם, סכומי כסף שפעמים רבות יכולים להיות בעלי כח עזר רב עבורם.

האם זה עולה כסף? השימוש באתר של בנק ישראל אינו עולה כסף, רק חשוב לשים לב שנכנסים לאתר הנכון ולא לאתר של חברות פרטיות אשר דורשות תשלום עבור ביצוע החיפוש הזה.

תגיות
דילוג לתוכן