בעלי מקצוע כלכלה ועסקים כללי

קופה ממוחשבת

העולם שלנו לא מפסיק להתקדם, וניהול החשבונות בעסקים השונים הוא תחום שממחיש היטב את מגמת ההתפתחות: אם פעם התשלום בחנויות ובבתי עסק שונים היה בעיקר במזומן או באמצעות רישום במחברת של בעל העסק, הרי שכיום ישנו מגוון רחב הרבה יותר של צורות תשלום, כולל כאלה שמבוססות על טכנולוגיות מתקדמות שעדיין לא נכנסו לשימוש רווח, וגם לצרכי מס נדרש רישום מסודר – באמצעות קופה ממוחשבת.

מהי בעצם קופה ממוחשבת?

קופות ממוחשבות הן קודם כל כמובן קופות, כלומר נכנס אליהן כסף (בשלל אמצעי תשלום, כמובן: כסף מזומן, צ'קים ואשראי) והן מנפיקות קבלות וחשבוניות על פי החוק.

אבל זהו רק הבסיס, שכן כל קופה ממוחשבת היא גם מערכת מתקדמת שמסייעת לבעל העסק לנהל אותו טוב יותר. באמצעות קופה שכזו ניתן למשל לבצע מעקב יומיומי מדויק אחרי המלאי של כל המוצרים הרלוונטיים, לדעת בדיוק אילו פריטים עומדים להיגמר ועל כן רצוי להזמינם (כך שלא ייווצר מצב שבו מוצר בעל ביקוש רב לא יהיה בחנות ולקוחות לא יוכלו לרכוש אותו), ובנוסף לדעת מהם המוצרים הפופולריים ואילו אחרים מעוררים פחות עניין – וכמובן להתנהל בהתאם.

עוד סיוע שיכולה להושיט הקופה הממוחשבת לבעל העסק הוא בתחום ניהול כוח האדם. בין השאר ניתן באמצעות הקופה לדעת כמה הצליח כל עובד למכור, כולל פילוחים ספציפיים לפי סוגי מוצרים, שעות עבודה וכו'.

כמו כן מאפשרות קופות מתקדמות אלה להפיק דוחות מפורטים – על בסיס חודשי, יומי או כל בסיס אחר – של מכירות הפריטים השונים, כולל דוחות לצרכי ניהול ספרים כחוק של העסק, כך שבאופן כללי הן מספקות תמונת מצב מלאה ומדויקת לגבי כל מה שקורה בעסק.

מהי טכנולוגיית NFC וכיצד היא תשדרג את הקופות הממוחשבות?

קופות ממוחשבות ניתן לחבר לציוד קצה רלוונטי כגון מצלמת אבטחה, קורא ברקודים, משקלים דיגיטליים וכו'.

בנוסף ניתן להטמיע בהן טכנולוגיות מתקדמות שאחת המסקרנות שבהן היא NFC – ראשי תיבות של הביטוי Near Field Communication, טכנולוגיה שהופכת את הסמארטפון לסוג של ארנק, שהעברתו ליד הקופה מבצעת מידית את התשלום וחוסכת לכם זמן יקר.

פרסום באתר: