כללי נופש ותיירות

ישראלים? כנראה שמגיע לכם דרכון פורטוגלי

דרכון פורטוגלי

ההגירה לפורטוגל רחוקה משיאה, אך תהליכי הוצאת הדרכון הפורטוגלי לאזרחים ישראלים כן נמצאת בעיצומה. המוני ישראלים פונים בשנים האחרונות לתמיכה דרך משרדי עורכי דין המתמחים בהוצאת דרכונים ואזרחות פורטוגלית לצאצאי המגורשים.

ההיסטוריה היהודית בפורטוגל מורכבת ומסועפת, וכוללת הגירה מאסיבית של מגורשי ספרד, הוצאה מהחוק של היהודים בפורטוגל, המרתם המאסיבית לנצרות, ואף לקיחת ילדי היהודים ושליחתם לעבודה במטעי הסוכר באי סאו טומה.

כיום, כמה מאות לאחר היסטוריה מצערת זו, מציעים לצאצאי היהודים האנוסים פיצוי מסוים על צרות אבותיהם, בצורה של אזרחות פורטוגזית, ודרכון פורטוגלי, דרכון נחשב שפותח בפני אלפי ישראלים את הדלת לאירופה, ולאיחוד האירופי.

דרכון פורטוגלי שווה עבודה באירופה

פורטוגל נכנסה לאיחוד האירופי בשנת 1985, ובכך נפתח הצוהר להגירה אירופאית של פורטוגזים רבים לתוך היבשת. בשבילנו, הישראלים, מדובר בחגיגה כפולה, שכן הגירה לפורטוגל היא צעד מעולה בפני עצמו, אך עם הדרכון הפורטוגלי והאזרחות בפורטוגל נפתח בפנינו השער לכל אירופה, לפחות למדינות השנגן, מדינות עשירות מישראל, ועם איכות חיים גבוהה יותר.

במילים אחרות, הישראלי הממוצע יוכל להפוך לממוצע פלוס בתהליך הגירה מהיר ופשוט, ולמצוא עבודה במדינות כמו הולנד, גרמניה, שבדיה ופינלנד, מדינות שעוברות את ישראל בכל המדדים, מאיכות החיים הממוצעת, דרך התל"ג לנפש, ועד למערכת החינוך ולמערכים הסוציאליים והכלכליים התומכים במשפחות צעירות ובקשישים.

כיצד מתחילים בתהליך?

תהליך הפקת דרכון פורטוגל וקבלת אזרחות פורטוגלית כרוך בצעדים בירוקראטיים מורכבים. הצעד הנבון אותו עושים הרוב המוחלט אם לא כל הישראלים המבקשים אזרחות זו הוא לפנות למשרד עורכי דין המתמחה בתחום הפקת הדרכון.

פורטוגל, כמו כל מדינה אחרת, אומנם פותחת את דלתה בפני מהגרים חוקיים, אך הבירוקרטיה מסורבלת ממדינות אחרות, ונחשבת איטית יותר. למרות העומסים הכבדים שיצר השינוי החוקתי שמאפשר קבלת דרכונים לישראלים, עדיין המערכת הפורטוגזית מתנהלת בכבוד ובהצלחה, ומכבדת כל בקשה אשר הוגשה לפי התנאים.

בכדי לעמוד בתנאים ולוודא כי אכן תזכו לקבל את המעמד החדש שלכם כאזרחי יבשת אירופה וכבעלי דרכון פורטוגלי תקף ושריר, יש לבצע את ההליך הבירוקראטי בהקפדה יתרה, בעזרת עורך דין.

פרסום באתר: