כללי צרכנות

איך לבחור בצורה נכונה שטיח לבית?

שטיח

אין ספק כי שטיח יכול לשדרג בצורה משמעותית מאוד את הבית שלכם. השטיח יכול להעניק מראה ביתי וחמים יותר, ויחד עם זאת מראה מעוצב ומרשים אשר יעניק לבית את הטון הייחודי שלו ויהפוך אותו למקום שנעים לחיות בו.

כמובן, היום ישנם סוגים רבים מאוד של שטיחים, ובכדי לבחור לבית שלכם את השטיח המתאים ביותר ישנם קריטריונים רבים שאתם צריכים לבדוק. אז איך תוכלו לבחור את השטיח המתאים ביותר לבית שלכם? איך תדעו כי אתם בוחרים שטיח שישמש אתכם במשך זמן רב ותהנו ממנו בצורה הטובה ביותר? קראו את המאמר עד תומו ותמצאו את התשובה.

גודל השטיח

הדבר הראשון שצריך להתייחס אליו כאשר בוחרים שטיח לבית הוא הגודל של השטיח. שטיח גדול מידי עלול ליצור מראה חנוק וקטן של החלל, ואולי בכלל לא להתאים לו, ושטיח קטן מידי יראה לא קשור ופחות מרשים. לכן, לפני שאתם יוצאים אל חנות השטיחים בכדי לבצע את הרכישה חשוב מאוד למדוד את החלל בו אתם רוצים להציב את השטיח ולהחליט על גודל השטיח המתאים לחלל. לאחר שתחליטו על הגודל הנכון יהיה לכם קל יותר לצמצם את מבחר השטיחים הקיים בחנות ולבחור את השטיח המתאים ביותר לחלל שלכם.

סוג השטיח

היום ניתן למצוא מגוון רחב של שטיחים מסוגים שונים, והסוגים הללו משפיעים רבות על השימוש שלכם בשטיח. קודם כל, סוג השטיח משפיע על המראה שלו ולכן לסגנונות עיצוב שונים יתאימו סוגים שונים של שטיחים, ויש לבחון את העיצוב המתאים על פי סגנון העיצוב של הבית שלכם. יתרה מזאת, סוג השטיח משפיע על התחזוקה של השטיח. למשל, שטיחי שאגי סופגים לכלוך רב שקשה מאוד לנקות ולכן הם פחות יתאימו לסלון של בית עם ילדים קטנים אלא לאזורים עם פחות לכלוך.

עיצוב השטיח

לבסוף בחנו את העיצוב של השטיח והחליטו האם הוא מתאים לסגנון העיצוב של הבית שלכם, או לא. ישנם שטיחים במראה עתיק שיתאימו לבתים כפריים וישנם שטיחים במראה מודרני שיתאימו לבתים בסגנון הייטקי ויוקרתי.

תגיות

פרסום באתר: