יחסים כללי משפטים

גירושין בהסכמה – לסיים בטוב

גירושין בהסכמה

תהליך הגירושים תמיד טומן בחובו כאב גדול, אבל הוא לא חייב להיות הרסני! במאמר זה תוכלו ללמוד על תהליך של גירושין בהסכמה וכיצד לנהל אותו נכון.

הפן הרגשי של הגירושין

תהליך הגירושין בין בני זוג הוא תהליך של פרידה לאחר קבלת ההחלטה להתמסד. לעתים מדובר על זוג עם נכסים, לעתים מדובר על זוג עם ילדים ולעתים מדובר על זוג טרי נטול ילדים ונטול ילדים. המשותף לכולם הוא תחושת האכזבה והכישלון, המלווים את הפרידה, בין אם היא נעשית בהסכמה או בתהליך כואב וטעון.

הפן הפרקטי של הגירושין

כאמור, תהליך הגירושין יכול להגיע לאחר שנות נישואין ספורות או רבות, במהלך הזוג צובר הון ונכסים וגם מוליד ילדים. כאשר אלו נכנסים אל המשוואה, הנושא הופך למורכב הרבה יותר, מפני שמעבר לחלק הרגשי והמורכב של התהליך, נוסף גם הצורך בחלוקת הנכסים או אפוטרופסות והסדרי ראייה של הילדים. היות שמדובר על נושאים רגישים ביותר, הם עלולים להוביל את בני הזוג להתנהלות לא מכבדת ולא מכובדת בלשון המעטה.

יתרון ההסכמה

כאשר זוג מגיע למצב של גירושין בהסכמה, רמת הפגיעה מעצם בקשת הגט יורדת וכך ניתן למנוע את המתחים הנלווים. כמובן, המרוויחים מתהליך כזה הם כל הצדדים! בין אם מדובר על בני הזוג עצמם, הילדים המשותפים, החברים המשותפים וכל הנוגעים בעניין.

יתרון נוסף בגירושין בהסכמה הוא נושא הזמן והנושא הכלכלי. במקום להוציא סכומי עתק על עורכי דין ושאר ההוצאות המשפטיות, ניתן לסיים את התהליך במהירות ולהוציא סכומים סבירים הרבה יותר. כל זאת בזכות העובדה, שבמקום שעורכי הדין יריבו בבתי המשפט, בני הזוג מגיעים להסכמות ביניהם.

לא רק גירושין!

אמנם נושא המאמר הוא גירושין בהסכמה, אבל תהליך דומה יכול להתקיים גם בין בני זוג שאינם נשואים. אחת הדוגמאות הנפוצות היא אצל ידועים בציבור, אשר זכאים גם הם לזכויות דומות לאלו של זוגות נשואים ולכן גם אלו עלולים למצוא את עצמם בתהליכי פרידה ארוכים וכואבים, או לחלופין – בתהליכים של פרידה בהסכמה.

דילוג לתוכן