כללי נדל"ן צרכנות

הקמת גינה – למה ואיך עושים את זה?

חושבים על הקמת גינה בחצר הפרטית שלכם? כאן נסביר למה זה כדאי ואיך עושים את זה!

נפלאות הגינה

גינה פרטית היא אחד הדברים הנפלאים שיכולים להיות למשפחה. אבל זה נכון, רק אם אפשר להשתמש בה ועוד יותר – אם היא מטופחת ומנוצלת היטב. במידה והיא כזו, ניתן ליהנות ממנה לאירוח, לשתיית משקה וקריאה באוויר הפתוח בלי להצטרך אפילו להחליף בגדים או לנעול נעליים.

הגינה שבמקור

פעמים רבות, משפחות נכנסות לבתים עם חצר פרטית, אבל היא מוזנחת ואי אפשר ליהנות ממנה באמת ואז היא הופכת לשטח בלתי מנוצל. אבל יותר גרוע מזה, היא מושכת מזיקים והתוצאה הישירה של מצב זה היא, שגם כשהדיירים נמצאים בבית הם סובלים מהחצר במקום ליהנות ממנה. 

המהפך

אז במקום שהחצר הפרטית תהפוך למטרד, אפשר לעשות הקמת גינה ולהפוך אותה לגינה פרטית ונעימה, שפשוט לא תרצו להיכנס ממנה חזרה לתוך הבית! אמנם לא מדובר על מהפך שקורה בתוך רגע כמו בסיפור סינדרלה, אלא על תהליך ארוך ומורכב. אבל מצד שני, היא גם לא מחזיקה מעמד רק עד לחצות, אלא נשארת יפה ונעימה לשהייה כל עוד ממשיכים לתחזק אותה.

תהליך הקמת גינה

כאמור, מדובר על תהליך ארוך ומורכב ולכן, לפני הכל, צריך לחסוך הרבה סבלנות. השלב הראשון הוא תכנון הגינה הרצויה בהתאם לתנאים המאפיינים אותה. השלב השני הוא בחירת המרכיבים הספציפיים שהיא תכיל בתום התהליך ולאחר מכן מגיע שלב הביצוע: רכישת החפצים, הצמחים וכך הלאה.

למה כדאי להיעזר באנשי מקצוע?

אנשי מקצוע מנוסים בתחום הקמת גינה יכולים לעזור לכם בשני מישורים. האחד, תכנון הגינה בהתאם לתנאי השטח שלה ובחירה מושכלת של חומרים, צמחים וכדומה מתוך ניסיון עשיר בהקמת גינות שונות. המישור השני הוא התחזוקה השוטפת. חברות רבות, שעוסקות בהקמת גינות, מציעות גם שירותי תחזוקה לגינות אלו כאשר החלק העיקרי בתחזוקה הוא הגינון השוטף. חשוב לציין, שעבודות הגינון צריכות להיעשות על ידי אנשי מקצוע כדי למנוע נזק בלתי רצוי ולבצע את העבודות בהתאם לחוק. 

דילוג לתוכן