כלכלה ועסקים כללי נדל"ן

מה תפקידו של יועץ להלוואת משכנתא

אחד החלומות הכי גדולים שלנו, הוא לרכוש דירה משלנו – שטח פרטי שהוא רק שלנו, ובו אנו יכולים להגשים את כל החלומות שלנו. כל דירה חדשה מתחילה במשכנתא, ועל מנת לוודא שאכן אנו בוחרים את המשכנתא הטובה ביותר, יש לפנות אל יועץ להלוואת משכנתא שילווה אותנו לאורך כל התהליך. מדוע? כי לא כולם מכירים את כל המושגים, התהליכים והשטיקים הקטנים מעולם המשכנתאות. כשמלווה אתכם יועץ מקצועי, תוכלו להיות בטוחים שאתם עושים את הבחירה הטובה והנכונה ביותר עבורכם.

יועץ להלוואת משכנתא – כיצד יוכל לעזור לכם?

  • יועץ להלוואת משכנתא יוכל לסייע לכם להבין האם העסקה שאתם נכנסים אליה מתאימה לכם מבחינה כלכלית, על ידי בדיקת מקורות המימון השונים והסברה ברורה ושקופה על כל נושא היתרונות והחסרונות שבעסקה. יועץ מקצועי יבצע עבורכם ניתוח כדאיות, ולאחר מכן יסייע לכם לקבל החלטה סופית בנוגע לצעד שאתם מתכננים לבצע. 
  • בניית תמהיל משכנתאות מדויק ומותאם אישית ללקוח – לאחר שביצע ניתוח כדאיות ראשוני, כעת יבצע יועץ המשכנתאות ניתוח של המצב הכלכלי שלכם עם צפי עתידי. הבנקים בישראל מציעים מסלולי משכנתא במגוון רחב של אפשרויות, כאשר לא כל אחת מהן תוכל להתאים לכם. יש להבין בדיוק מהו המסלול הכדאי ביותר עבורכם מבחינה כלכלית, ולבדוק גם בהמשך הדרך האם המסלול עדיין מתאים לכם.
  • ליווי צמוד – אם תהליך קבלת המשכנתא היה כל כך פשוט, לא הייתם זקוקים ליועץ. לדאבוננו, התהליך לא מסתכם ביום אחד; זהו תהליך שיכול לקחת גם מספר חודשים. בחרו ביועץ משכנתא שילווה אתכם צמוד-צמוד לאורך כל התקופה, יהיה אתכם בקשר רציף וישמח לענות על כל שאלותיכם. 

ומה קורה אחר כך?

אחד התפקידים של יועץ להלוואת משכנתא הוא ללוות את הלקוח גם לאחר שתהליך לקיחת המשכנתא מסתיים. שוק המשכנתאות בישראל דינמי מאוד ומורכב ממסלולים, תנודות ושינויים. לכן, מומלץ לשמור על קשר עם היועץ שבחרתם גם לאחר שקיבלתם את המשכנתא שלכם. מומלץ מאוד לבדוק את מצב המשכנתא שלכם פעם בשנה כדי לוודא שהיא עדיין עומדת בתנאים שלכם ונוחה לכם.