איכות חיים בעלי מקצוע כללי נדל"ן

מרפסת תלויה – בשביל מה צריך אותה?

מרפסת תלויה

שמעתם את המושג ואתם רוצים להבין מה הוא אומר? רוצים להבין למה המרפסות התלויות נעשו מבוקשות כל כך? במאמר זה תקבלו את כל התשובות!

מהי מרפסת תלויה?

מרפסת תלויה היא מרפסת, שלא תוכננה מראש בזמן תכנון הבניין והיא מהווה תוספת לבניין מוכן ומאוכלס. מרפסות השמש, שהפכו למבוקשות מאוד בשנים האחרונות, ועל כך נרחיב בהמשך, יכולות להיבנות בדרכים שונות והמרפסות התלויות הן מרפסות, שנוצרות ומוספות לבניין באופן מיוחד, שלו יתרונות רבים וגם עליהם נרחיב בהמשך המאמר.

הצורך במרפסת

פעם לא היו מרפסות שמש. במקרה הטוב, היו מרפסות שירות לתליית הכביסה. כיום, מי שגר בדירה ללא מרפסת שמש, בדרך כלל מדובר על בניינים ישנים מאוד, מרגיש מאוד בחסרונה ומבין היטב את הצורך בה. במרפסת השמש ניתן לארח, לשבת באוויר הפתוח, לתלות כביסה, לשים את המנגל או סתם להשקיף החוצה עם תחושת פרטיות ובלי לצאת מפתח דלת הבית.

העלאת ערך

היות שמרפסות הן מבוקשות כל כך, ובכללן גם מרפסת תלויה כמובן, הביקוש לדירות עם מרפסות שמש הוא גדול משמעותית מהביקוש לדירות ללא מרפסות. זוהי הסיבה לכך, שערכן של דירות עם מרפסות הוא גבוה הרבה יותר מערכן של דירות ללא מרפסות כך שלמעשה, באמצעות תוספת קטנה למדי לדירה, ניתן להעלות משמעותית את ערכה וליהנות מנכס, ששווה הרבה יותר הן לשהייה והן להשכרה או מכירה.

פשטות הביצוע

כאמור, ניתן להתקין מרפסות בדרכים שונות. עד לא מזמן היה נהוג להוסיף מרפסות באמצעות שימוש ביציקות בטון. יציקות אלו, מלבד היותן מלכלכות מאוד, ובדרך כלל הלכלוך נכנס גם לתוך הדירה עצמה וגם מלכלך את סביבת הבניין, הן גם דורשות זמן עבודה רב של פועלים רבים ולכן הן גורמות גם לחוסר נוחות. לעומת זאת, מרפסת תלויה מורכבת משלד פלדה, מה שגם הופך את משקלן לקל יותר, והוספתה לבניין קיים היא קלה יותר ולוקחת פחות זמן.

אל תתפשרו!

מרפסת תלויה, בדומה לכל מרפסת אחרת, צריכה להיות בטיחותית ולכן חשוב לוודא, שהקבלן המבצע הוא מנוסה ומוחה בתחום ושישתמש בחומרים הטובים ביותר בשביל המרפסת שלכם ולא ינסה "לעגל פינות".

פרסום באתר: