כללי נדל"ן

השימושים המגוונים של פרופילי אלומיניום

האלומיניום הפך בשנים האחרונות לאחד מחומרי הגלם היותר נפוצים, ולשלל שימושים. אחד המעניינים שבהם הוא פרופילים – חלק צנוע אבל בעל משקל בלתי מבוטל במגוון רחב של פריטים החל מדלתות, דרך פריטי ריהוט, חלונות, שלטים, מקלחונים וכלה בקירות זכוכית ומערכות סולאריות. בכל פריט שבו משובץ פרופיל אלומיניום תפקידו של הפרופיל הוא תיחום ויצירת מסגרת.

היתרונות של פרופילי אלומיניום

יתרון משמעותי אחד של פרופילי אלומיניום הוא שחומר גלם זה אינו רגיש למים וללחות ועל כן אינו מחליד. איכות זו של האלומיניום הופכת את הפרופילים המיוצרים ממנו לאידיאליים לחדרי רחצה ולשימוש חיצוני שמטבעו חושף את הפרופיל לרטיבות.

עוד יתרון של פרופילי האלומיניום הוא יכולת האיטום הגבוהה שלהם. איכות זו הופכת אותם לאידיאליים עבור חלונות, שאחד מתפקידיהם המרכזיים הוא למנוע חדירת קור או חום אל תוך החלל, וגם כשנדרש פרופיל למקלחון אלומיניום הוא בחירה מומלצת שכן הוא מבטיח שלא יזלגו דרכו מים אל החדר.

יתרון חשוב אחר של פרופילי אלומיניום הוא שהם קלי משקל, כך שהם לא יגרמו לאף חלון, מקלחון, שלט או סף דלת להיות כבדים יתר על המידה. חשוב לציין שהמשקל הקל לא בא על חשבון העמידות, אלא להפך, אלומיניום הינו חומר בעל עמידות גבוהה כך שהפרופיל שמיוצר מהם ימלא את ייעודו לאורך שנים רבות.

השימושים השונים של פרופיל אלומיניום

שימוש נפוץ אחד של פרופילי אלומיניום הוא לתחום ריצוף קרמיקה. פרופילי קרמיקה מספקים הן תועלת פרקטית, שמירה על הריצוף, והן תועלת אסתטית בזכות ההרמוניה המוצלחת בין חומרי הגלם והניגוד המעניין שנוצר בין הריצוף לבין הפרופיל.

באופן דומה גם כשמחפשים פרופילי פרקט, כלומר פרופילים שיתחמו רצפת פרקט מהודרת, אלומיניום הוא הבחירה המומלצת, ועוד שימוש דומה הוא לטובת פרופילי גבס.

סוג אחר של שימושים של פרופילי האלומיניום הוא בתור סף – בין אם סף לדלת, כלומר פתרון אלגנטי למרווח שיש בין האריחים או הפרקט לבין הדלת עצמה, בין אם סף מדרגה שתפקידו הוא להגן על המדרגות וגם להבטיח מקסימום בטיחות לכל מי שעולה או יורד במדרגות, ובין אם כסף הפרדה בין אריחים.

 

פרסום באתר: