כללי נדל"ן צרכנות

קמין עץ – חיבור מוצלח לסביבה בלי לפגוע בה

קמין עץ

עץ הוא אחד מחומרי הגלם הפופולריים ביותר בשימוש המין האנושי, למגוון רחב מאוד של מטרות, שלרוב משלבות את הפרקטי עם האסתטי. אחת האיכויות העיקריות של עץ כחומר גלם היא החיבור המוצלח שהוא מעניק לנו עם הסביבה – כך למשל מטבח כפרי משופע עץ מקנה תחושה כאילו הבית שוכן בפרובנס או בטוסקנה, פרגולת עץ היא פריט שמעצים כל גינה ורצפת פרקט תורמת חמימות טבעית לכל חדר. גם קמין עץ תורם לחיינו לא "רק" חום נעים בימי החורף הקרים, ולא "רק" מראה שובה לב למרחב שבו הוא מותקן, אלא גם חיבור טוב יותר עם הטבע. הבשורות העוד יותר טובות הן שהפגיעה בסביבה הינה מינימלית.

מדוע חשוב להתחשב גם בשיקול האקולוגי כשמתקינים קמין?

במאה ה-21 כבר ברור לכל מי שפוקח עיניו ומתבונן סביב כי על-מנת שנוכל להמשיך לחיות בכדור הארץ ברווחה ובנוחות, ובכדי שגם הדורות הבאים יוכלו לעשות זאת, על כל אחד ואחת מאיתנו מוטלת החובה לצמצם ככל האפשר את הפגיעה בסביבה. ניתן לעשות זאת גם מבלי לוותר על חיים עם איכות, וקמיני עץ הם דוגמה מצוינת לכך: אמנם העצים שבעזרתם אנחנו מסיקים את הקמין נכרתים לשם כך, אולם אם נקפיד על רכישתם מספקים אמינים ואחראיים, נוכל לדעת בוודאות כי מדובר בכריתה מבוקרת (כזו שמאפשרת ליער להתאושש ולחדש את עצמו).

בנוסף, כשמשווים קמין עץ לפתרונות חימום אחרים, ובפרט מזגנים ותנורים, מגלים שהיעילות האנרגטית שלהם גבוהה בהרבה, ועל כן זיהום האוויר שהם מייצרים מינימלי. בעולם שבו אוויר לא נקי הוא אחד האויבים העיקריים של המין האנושי, זוהי איכות שבהחלט רצוי לייחס לה משקל נכבד.

כל היתרונות של קמין עץ

לאחר שהבנו כי קמין העץ הינו פתרון חימום ידידותי לסביבה, כדאי להבין למה הוא ידידותי במיוחד גם כלפינו.

ראשית, קמין עץ מפיץ חמימות נעימה מאוד שאינה מייבשת את האוויר. שנית, הוא מקנה לכל בית מראה יוקרתי להפליא. שלישית, המראה של העצים המתפצחים בעליצות בתוך הקמין מחבר אותנו לאיכויות יקרות ערך של נחת, הרמוניה, חיק הטבע, רוך ועוד, ומקנה לנו תחושת הצלחה מבורכת. עוד כדאי לדעת כי עלותם של קמיני עץ נמוכה ביחס לסוגים אחרים של קמינים.

תגיות

פרסום באתר: