איכות חיים כללי ספורט צרכנות

איך לבחור מד צעדים?

מד צעדים

ככל שעולה המודעות לחשיבות השילוב של פעילות גופנית בשגרת היומיום שלנו – ובעשור האחרון היא עולה בקצב מהיר – כך גדל גם הביקוש לעזרים שונים שהופכים את ביצוע הפעילות הגופנית למהנה יותר וליעילה יותר. אחד העזרים הבסיסיים שזוכה לביקוש נרחב מאוד בימינו הוא מד הצעדים, וכדאי לדעת איך בוחרים נכון את הגאדג'ט הפשוט אבל רב התועלת.

כיצד פועל מד צעדים?

מד צעדים מבוסס על חיישן מכני שמזהה רעד בגוף בכל פעם שאנחנו מבצעים צעד – המגע בין הרגל שלנו לקרקע מייצר ויברציות שאנחנו מן הסתם מורגלים אליהן ולא מייחסים להן חשיבות, אבל המכשיר שעוזר לנו להבין כמה צעדים אנחנו מבצעים לאורך היום, הן במסגרת פעילויות ספורטיביות והן כחלק מביצוע המטלות היומיומיות, מזהה אותן ובהתאם למידע זה סופר את מספר הצעדים שלנו.

ללכת עם, להרגיש בלי

כמו פריטים חיוניים אחרים שאנחנו מעדיפים לא להרגיש שהם עלינו, כך גם מד הצעדים. עבור מי שרוצה למדוד כמה צעדים ביצע לאורך כל היום, הצמיד חייב להיות מן הסתם על פרק היד מרגע ההתעוררות ועד ההליכה לישון, כך שמתעצמת החשיבות של החומר ממנו עשוי הפריט. מד צעדים מחומר היפואלרגני דוגמת סיליקון הוא בדרך כלל הבחירה המומלצת.

תצוגה ברורה

מרכיב נוסף שישנו בכל מדי הצעדים הרבים שמוצעים לנו על-ידי יצרנים מכל רחבי העולם – חלקם מותגים מוכרים, אחרים שמות סיניים עלומי שם – הוא צג. באופן טבעי תצוגה ברורה היא יתרון של ממש.

מה לגבי מד דופק?

עוד אופציה שכדאי לקחת בחשבון היא מד צעדים שמשולב בו גם מד דופק. בפרט מומלצת האפשרות המתקדמת יותר לספורטאים רציניים שמבצעים מאמצים גופניים משמעותיים ורוצים לוודא שהאינטנסיביות של הפעילות היא זו האידיאלית עבורם.

עמידות למים

מאחר שהצמיד שנמצא על היד לאורך כל שעות הערות שלנו עלול להתרטב – כשאנחנו הולכים בגשם, כשאנחנו שוטפים כלים, כשנשפכים עלינו מים וכו' – כדאי לבחור במכשיר איכותי שעמידותו למים גבוהה. אמנם בדרך כלל הדבר מחייב השקעה כספית מעט גבוהה יותר, אבל אין טעם לחסוך מעט כסף ולגלות תוך זמן קצר שאתם צריכים לרכוש מד חדש.

תגיות

פרסום באתר: