כללי צרכנות תרבות

הוצאות ספרים – טיפים להוצאת ספר

הוצאות ספרים

יש כמה שאלות פופולאריות אותן סופרים המעוניינים להוציא ספר דרך הוצאות ספרים או באופן עצמאי שואלים את עצמם. במאמר הבא נבין את התהליך, נעסוק בשלבים שכל סופר חייב לעבור בתהליך הוצאת ספר ונספק כמה טיפים חשובים בהקשר הזה.

קצת על עולם הספרים

עולם הספרים מורכב משלושה מסלולים עיקריים ביניהם תוכלו לבחור:

  1. הוצאת ספרים בצורה עצמאית ללא תלות בהוצאה ספציפית. מוציאים את הספר לבד על ידי פנייה לבעלי מקצוע רלוונטיים כמו עורך לשוני, מעצב שיעצב לנו את הספר וכדומה
  2. הוצאות ספרים לאור בסדר גודל קטן או בינוני לאו דווקא קשור לגודל ההוצאה אלא לאופן ההתנהלות שלה. הוצאות אלה עוזרות לסופרים בתחילת דרכם להגשים את החלום ולהוציא את הספר אותו כתבו. חיבור בין הלקוח לאנשי המקצוע השונים אבל אותן הוצאות הן סוג של חברת הפקה.
  3. הוצאות לאור בסדר גודל גדול הוצאות ספרים גדולות לרוב בוחרות להוציא לאור ספרים טובים ואיכותיים.

כמובן שלכל אופציה יש את היתרונות מול החסרונות שלה ויש לשקול את כל הפרמטרים לפני שמחליטים.

הוצאות ספריםתהליך הוצאת הספר

הוצאות ספרים לאור יכולות בהחלט לסייע לנו בתהליך המכירה אבל לפני שמגיעים לשם, חשוב להבין את השלבים השונים. השלב הראשון הוא שלב העריכה הכולל את עריכת הטקסט הכתוב, עריכת הסגנון ועריכה לשונית כמובן. התוכן מאוד חשוב כמובן ויש להתאים אותו לקהל היעד, אבל זה כבר לפוסט אחר.

השלב הבא נקרא עימוד ומטרתו להקל על הקורא. יש כל מיני סוגים של עימודים ויש להתאימם לפי סוג הספר. שלבי הביניים בתהליך הוצאת הספר כוללים את עיצוב העריכה שמטרתו כמובן לתרום לשיווק הספר בעתיד, הדפסה והשלב הסופי הוא כמובן שלב ההפצה לחנויות. לאחר מכן ניתן יהיה גם לפרסם ולשווק את הספר שלנו בכל מיני דרכים במטרה למכור אותו הלאה.

טרם אתם בוחרים הוצאת ספרים, בדקו היטב את כל האפשרויות, השוו ביניהם, וודאו את היתרונות אל מול החסרונות, בדקו עלויות ורק אז הגיעו להחלטה. מומלץ להיעזר בכותבים מנוסים בכדי שהתהליך יתבצע על הצד הטוב ביותר.

פרסום באתר: