כללי צרכנות

כסאות מנהלים – לקבל את ההחלטות הנכונות ביותר

כסאות מנהלים

לאיכות קבלת ההחלטות של המנהלים והמנהלות, גם בדרגים הזוטרים ובוודאי שבדרגים הבכירים, יש השפעה עצומה על הביצועים של כל עסק וארגון. במציאות הדינמית של ימינו, ישנם גם מצבים שבהם החלטה בודדת עשויה להוביל לפריצת דרך משמעותית ומצד שני גם חלילה להתרסקות. כשזה המצב, חשוב לספק לכל מנהל תנאים אופטימליים, והבסיס לכך הוא ישיבה נוחה ונינוחה על כסא איכותי.

קודם כל נוחות

ההיצע העצום של כסאות למנהלים מקנה חופש בחירה נרחב. העין נמשכת אל היפה והמעניין, אבל כשלוקחים בחשבון את שעות העבודה הרבות של המנהלים והמנהלות, הפרמטר הראשון הוא נוחות – ועל כך אסור להתפשר.

ישיבה מומלצת מתאפיינת בזווית של כ-100 מעלות בין הירך לשוק, כלומר כשהירך נמצאת מעט מעל לברך. גם בין פלג הגוף התחתון לעליון כדאי ליצור זווית של 100 מעלות, כך שהגב נוטה מעט לאחור. עוד כדאי לזכור שהחלק התחתון של הגב האנושי בנוי כך שהוא זקוק לקמירות בכסא. פרמטר נוסף הוא העומק – כסאות מנהלים צריכים להיות עמוקים מספיק כדי שהישיבה תהיה מרווחת (מרווח של כ-4 אצבעות בין הקצה של הכסא לבין הברך נחשב אופטימלי). מנגנוני כוונון של גובה המושב והידיות הם חובה.

הריפוד המומלץ עבור כסאות מנהלים

בעבר כסאות מנהלים היו רובם ככולם בעלי ריפוד עור. הסיבה לכך הייתה הזיהוי של העור עם איכות ועם יוקרה. כיום המציאות שונה, והשיקול האקולוגי הופך למשמעותי יותר ויותר בכל החלטה. בנוסף, כיסאות עור גורמים להזעה מוגברת, שמטבעה יוצרת אי נוחות וגם אי נעימות – ועל כן ההמלצה היא להעדיף ריפוד דמוי עור.

גוון דומיננטי

כשבוחרים כסאות למשרד בדרך כלל הצבע שלהם יהיה כזה שנבלע ברקע ולא מושך תשומת לב רבה מדי. כסאות מנהלים לעומת זאת אמורים כן להתבלט ולהוות פריט דומיננטי בחדר – כדי להדגיש את המעמד של המנהל או המנהלת, ולחזק את הסמכותיות שלהם. רוב כסאות המנהלים הם בגוונים כהים, מחום עמוק ועד שחור, וההמלצה היא לבחור בצבע מעט שונה מהצבע של הפריטים האחרים בחדר.

דילוג לתוכן