בריאות ורפואה כללי

תרגילי גב להקלה על כאב ומניעתו

תרגילי גב

בני האדם מתלוננים לא מעט, וזה עוזר לנו לפרוק מתח ולשחרר עצבים, אבל חלק מהתלונות הללו כואבות באמת, וכאבי גב הן אחת מהתלונות הכי נפוצות בעולם, לפחות אצלנו, בעולם המערבי. אם גם אתם עובדים בעבודה מודרנית, יושבים הרבה שעות, נוהגים הרבה, או סוחבים דברים לפרנסתכם, ואתם לא מבצעים תרגילי גב באופן קבוע, סביר להניח שממש כעת, או בקרוב מאוד הגב שלכם יתחיל לאותת.

הגיל, הרגלי החיים, המחסור (או העודף) בפעילות גופנית, ועוד גורמים שונים ומגוונים יכולים להשפיע על מצב הגב שלכם, ולהכתיב האם תסבלו מכאבי גב, או שלא. תעשו לגב שלכם תרגיל, ותמנעו ממנו לייצר כאבים מראש, על ידי תרגול נכון ורכישת הרגלים בריאים, כדי שלא תצטרפו לרוב העולם ולתלונות שלהם על כאב.

שני סוגים עיקריים של תרגילי גב

  • תרגילי גב תחתון – תרגילים שנועדו למנוע היווצרות של לחץ עודף על הגב התחתון, לרוב מתאימים לאנשים היושבים שעות מרובות, ברכב או בעבודה, שכן משקל הגוף לוחץ על הגב התחתון וגורם לבעיות רבות, עד כדי פריצת דיסק וכאבי סיאטיקה.
  • תרגילי גב עליון – מתאים למי שעובד מול מחשב ומקלדת שעות רבות, שכן משקל הידיים והזווית של הזרועות יוצרים לחץ על חוליות הגב העליון, ותרגילים אלו יסייעו לשחרר את הלחצים שנוצרים במהלך יום העבודה, כדי למנוע שחיקה, כאבים ודלקות

החשיבות של תרגילי הגב

מעבר לכך שזה נעים ונחמד לעצור כמה פעמים ביום ולהקדיש מספר דקות לעצמנו, לגוף שלנו, ולתחושות הגוף שלנו, הרי שתרגילי הגב המתאימים יכולים ממש להציל אתכם מצרות. בעולם בו תשעה מתוך עשרה מבוגרים יחוו כאבי גב, הרי שכל פעולה מונעת ומשמרת בריאות היא מהלך נבון וחיוני כאחד.

כאבי גב גורמים להרבה מאוד הפסדים, לא רק בבריאות, אלא גם כלכליים. מעבר להוצאות על הטיפולים השונים, בעיקר אם הזנחתם את הכאב לאורך זמן, הרי שיש גם הפסדים של ימי עבודה, והפסדים למשק כולו, לכן תרגילי גב חיוניים, שמירה על בריאות חוליות עמוד השדרה חיונית, וכל זאת תוכלו ללמוד וליישם בעזרת כירופרקט במודיעין.

תגיות
דילוג לתוכן