כללי נדל"ן

איך לבחור מערכת אזעקה לבית?

מערכת אזעקה לבית

פריצה היא חוויה קשה מאוד. מעבר לפגיעה ברכוש, שעלולה לגרום לנזק כספי משמעותי, גם כשיש ביטוח, כל מי שעבריינים חדרו אל הבית שלו, המקום שאמור להיות הכי מוגן שיש, עלול באופן טבעי לחוות חרדה עקב ההבנה שהוא לא באמת מוגן. בנוסף ייתכן נזק שאין לו כיסוי ביטוחי – למשל כאוס בבית, או לקיחת חפצים בעלי ערך רגשי ולאו דווקא כספי. בהתאם מומלץ להתקין מערכת אזעקה בכל בית, ועוד המלצה חשובה היא לבחור נכון את המערכת האופטימלית עבורכם.

מערכת אזעקה קווית או אלחוטית?

ההחלטה הראשונה במסגרת בחירת מערכת אזעקה לבית היא של סוג המערכת – קווית או אלחוטית. מערכות האזעקה הקוויות יציבות מאוד, מחזיקות מעמד שנים רבות ואין צורך להחליף סוללות. החיסרון הוא צורך בהכנת תשתית נרחבת יחסית לצורך החיווט. במסגרת שיפוץ מקיף או כשבונים בית חדש, ניתן כמובן לשלב פעולה כזו, אבל קחו בחשבון שאם יידרשו שינויים במערכת תידרש עבודה רבה.

מערכות אזעקה אלחוטיות לבית קל יותר להתקין. כשבוחרים מערכת איכותית, היא תהיה אמינה גם אם היא מבוססת על אינטרנט ולא על כבלים. עוד אופציה היא מערכת אזעקה היברידית, כלומר כזו שמשלבת רכיבים אלחוטיים עם תשתית קווית בחלק מהמקומות.

גלאים פנימיים או חיצוניים?

מערכת אזעקה לבית מבוססת על גלאים. ככל שהפיזור של הגלאים נרחב יותר, כך ההגנה טובה יותר אבל מצד שני עלות ההתקנה מתייקרת. גלאים חיצוניים יכולים לזהות ניסיונות פריצה עוד לפני שאותו גורם פלילי חודר לבית ולייצר הרתעה אפקטיבית. לגבי סוגיית המחיר יש לקחת בחשבון את העובדה שגלאים חיצוניים יקרים יותר מאלה הפנימיים.

מבחינת סוגי הגלאים, האופציה הנפוצה ביותר עבור מערכות אזעקה ביתיות היא גלאי נפח. עוד סוג שעשוי להתאים לכם הוא גלאי וילון – גלאים שמותקנים בפתחים ומזהים תנועה בקרבתם.

התקנת מערכת אזעקה לבית – רק עם חברה מקצועית

הדרך הטובה ביותר להבטיח מערכת אזעקה לבית שתספק מקסימום הגנה במינימום עלות, ובפרט בהתאמה מדויקת לצורך הספציפי, היא לפנות לחברה בעלת ניסיון רב בתחום. חברה כזו, שמכירה מן הסתם מגוון רחב של גלאים ומערכות, תדע להמליץ על המרכיבים האופטימליים – וגם לבצע את ההתקנה בדרך הטובה ביותר.

דילוג לתוכן